Jakie kolory będą pasowały w każdym wnętrzu?

Wnętrza w kolorze białym

Biel, czyli król wszystkich kolorów. Białe wnętrza są jasne, czyste, zawsze estetyczne i powiększają wnętrze. Dużą przewagą bieli jest to, że każdy kolor będzie do niego pasował. Biel daje poczucie przestrzenności oraz bardzo dobrze odbija światło. W psychologii kolorów biel łagodzi koi nerwy, łagodzi emocje oraz poprawia nastrój. Jest to najbardziej neutralny ze wszystkich kolorów, dlatego idealnie stanowi tło dla ekspozycji. Bardzo dobrze sprawdza się na przykład jako tło we wnętrzach sklepowych oraz galeriach. Idealny dla osób które cenią ascetyczne wnętrza i nowoczesność. Sprzyja kreatywności poprzez swoje walory uspokajające. Kolor biały jest ulubieńcem stylu skandynawskiego i minimalistycznego.

 

 

Wnętrza w kolorze czarnym

Czarny jest najbardziej tajemniczy ze wszystkich kolorów. Czerń jest elegancka i wbrew powszechnej opinii nie zmniejsza optycznie przestrzeni! Dobrze sprawdza się w łazienkach i pokojach użytkowych. Czerń podkreśla intensywność sąsiadujących kolorów. Z jednej strony może przytłaczać, z drugiej daje poczucie bezpieczeństwa. Połączony z bielą pozwala osiągnąć ciekawe efekty graficzne.

 

Wnętrza w kolorze szarym

Szarości są ostatnio najbardziej modne ze wszystkich kolorów. Jest bardzo popularny, bardzo modny i uwaga, może być bardzo nudny! Należy stosować go z rozwagą. Jest doskonałym tłem dla bardzo intensywnych kolorów. Stosuje się go najczęściej w minimalistycznym i ascetycznym stylu. Szarość tworzy ciekawe połączenia z brązami, dobrze współgra z bielą, aluminium i stalą. Kolor szary genialnie wygląda w łazience, ponieważ świetnie harmonizuje z chromem armatury łazienkowej. Neutralizuje, tonuje, uspokaja. Skala szarości jest bardzo rozpięta, od jasnej gołębiej szarości po zdecydowany grafit. Moim zdaniem idealna szarość to kolor o symbolu NCS S 1500N ze wzornika NCS, czyli uniwersalnego wzornika większości producentów farb.

Jeżeli chodzi o kolor biały, czarny i szary to nie objawiłam Państwu nic nowego, więc teraz coś ekstra dla czytelników poradnika Akademii Dobrych Wnętrz. Poza kolorami bazowymi, które przedstawiłam powyżej, we wnętrzach zawsze będą dobrze wyglądały kolory ziemi. Sprawdzają się one idealnie w każdym wnętrzu. Symbolizują z jednej strony elegancję, a z drugiej naturę, pozwalają na relaks i odpoczynek. Poniżej zdjęcie z wykazem kolorów ziemi. Jeżeli szukasz konkretnej farby w kolorach ziemi, skontaktuj się z nami, na pewno pomożemy.

 

 

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy